Ozdravné pobyty

Komu je léčebný program určen – indikace pro přijetí dítěte k ozdravnému pobytu:

Opakovaně nemocné recidivami horních cest dýchacích a dolních cest dýchacích ( astma bronchiale, pollinosis a alergická onemocnění respiračního traktu, sinusitis chronika, dermorespirační syndrom ), nechutenství, astenie, snížená obranyschopnost organismu, neurotické potíže, enuresis, vadné držení těla, děti trpící obezitou, pobyt je možný i pro děti s bezlepkovou dietou, oslabené vlivem nepříznivého životního prostředí.

Ozdravné pobyty jsou pro děti od 3 do 15 let včetně, schvalované revizním lékařem příslušné zdravotní pojišťovny na návrh dětského lékaře – viz. v příloze, tento návrh je nutno donést na příslušnou zdravotní pojišťovnu, kde mají na schválení až 30 dní, ale umí to i rychleji.

Formulář

Pobyt na snížení tělesné hmotnosti

Po příjezdu do naší ozdravovny vyplní dotazník o svých stravovacích návycích, který je vyhodnocen zdravotní sestrou, která má na starost celý pobyt dítěte s redukcí. Pak následuje zapisování času jídel, počítání kroků, které ujde do minuty, je seznámeno s potravinovou pyramidou. Všechny rady a pomůcky k motivaci pro hubnutí jsou vyvěšeny na redukční nástěnce před jídelnou.

Každý den probíhá malá beseda o zdravém životním stylu, o energetickém příjmu a výdeji, porovnávání energetického příjmu, o druzích obezity, výpočtu BODY MASS INDEXU, o vhodné pohybové aktivitě, o nevhodné pohybové aktivitě u dětí s větší nadváhou, ústní testy ukazatele správné intenzity cvičení tj: pásmo ideálního spalování tuků 220 – věk = x ( krát 0,6 – 0,8 ), hodnocení tabulky chůze, CD s veselou programovou hrou „ o špatných a dobrých potravinách“.


Náš redukční program využívá zásad léčby obezity:

  1. nízkoenergetickou stravu s omezením tuku
  2. pohybovou aktivitu
  3. úpravu jídelních a pohybových návyků

Zásadou léčby obezity je dostatečně silná motivace. Pro úspěšné hubnutí není rozhodující pouze změna složení stravy, ale i změna jídelního chování Vašeho dítěte