O nás

Naše dětská ozdravovna byla první dětskou ozdravovnou v Čechách a jmenovala se “Dětský ráj” a od roku 1928 pomáhá oslabeným dětem.

Ozdravovna je umístěna v nádherném lesním prostředí uprostřed smíšených lesů plných vonných léčivých silic, nad nejkrásnější vodní přehradou známou pod názvem Les Království. Svým půvabným vzhledem je součástí lesů v Království.

Celý areál – 1,5 ha parku a 3,5 ha lesa – je oplocen. Ve vybavení našeho areálu je krytý vyhřívaný bazén s mírně slanou vodou, který je v provozu od jara do podzimu, dětská hřiště, pískoviště, lanové centrum, dětské prolézačky a krásné sportovní hřiště se speciálním bezpečným povrchem. Dále můžeme nabídnout venkovní pingpongové stoly.

K okrase lesního prostředí patří přírodní altán, který slouží k různým venkovním činnostem i k posezení při opékání a táboráku.

V areálu jsou rozmístěny lavičky pro pohodové chvíle a k odpočinku. V areálu jsou nainstalované dřevěné sochy s motivy pohádkových bytostí, které dokreslují tajemný les v Království.
Pro enviromentální výchovu i k dalším ekologickým aktivitám máme vybudovanou vlastní lesní ekologickou naučnou stezku, která prochází celým venkovním areálem.

Čistotu a optimální vlhkost vzduchu podporuje bezprostřední blízkost rozsáhlých smíšených lesů, což je zdrojem léčivého klimatu podhorského charakteru, s nadmořskou výškou 376 m n.m.


Čtyřpodlažní budova je spojena zděným koridorem s přízemní budovou pavilónového typu. Ubytování je zabezpečeno ve více lůžkových pokojích s nově zrekonstruovaným sociálním zařízením a prostornými koupelnami. Většina pokojů má vlastní koupelnu s WC. Vybavení interiéru vyhovuje i dětem s těžkými alergiemi.