O nás

Naše dětská ozdravovna byla první dětskou ozdravovnou v Čechách a jmenovala se "Dětský ráj" a od roku 1926 pomáhá oslabeným dětem.

Ozdravovna je umístěna v nádherném  lesním prostředí uprostřed smíšených lesů plných vonných léčivých silic, nad nejkrásnější vodní přehradou známou pod názvem Les Království. Svým půvabným vzhledem je součástí lesů v Království.

Celý areál - 1,5 ha parku a 3,5 ha lesa – je oplocen. Ve vybavení našeho areálu je krytý vyhřívaný bazén s mírně slanou vodou, který je v provozu od jara do podzimu, dětská hřiště, pískoviště, lanové centrum, dětské prolézačky a krásné sportovní hřiště se speciálním bezpečným povrchem. Dále můžeme nabídnout venkovní pingpongové stoly.

K okrase lesního prostředí patří přírodní altán, který slouží k různým venkovním činnostem i k posezení při opékání a táboráku.

V areálu jsou rozmístěny lavičky pro pohodové chvíle a k odpočinku. V areálu jsou nainstalované dřevěné sochy s motivy pohádkových bytostí, které dokreslují tajemný les v Království.

Pro enviromentální výchovu i k dalším ekologickým aktivitám máme vybudovanou vlastní lesní ekologickou naučnou stezku, která prochází celým venkovním areálem.

Čistotu a optimální vlhkost vzduchu podporuje bezprostřední blízkost rozsáhlých smíšených lesů, což je zdrojem léčivého klimatu podhorského charakteru, s nadmořskou výškou 376 m n.m..

Čtyřpodlažní budova je spojena zděným koridorem s přízemní budovou pavilónového typu. Ubytování je zabezpečeno ve více lůžkových pokojích s nově zrekonstruovaným sociálním zařízením a prostornými koupelnami. Většina pokojů má vlastní koupelnu s wc. Vybavení interiéru vyhovuje i dětem s těžkými alergiemi.

V hlavní budově je ordinace sester a lékaře, cvičebna s jídelnou, ložnice a hygienická zařízení, speciální mateřské centrum, základní škola, servisní středisko a správní provoz.

Dětem při ozdravných pobytech je zajištěna školní docházka přímo v budově výukou paní učitelkou, která se dětem věnuje individuálně.

Zařízení má bezbariérový přístup.

Druhy pobytů:

 • Léčebné pobyty jsou celoroční, na návrh dětského pediatra pro děti od 3 do 15 let a jsou plně hrazeny příslušnými zdravotními pojišťovnami. Mohou být s doprovodem či bez doprovodu, v závislosti na věku a zdravotním stavu dítěte a podmínek zdravotní pojišťovny.
 • V případě doprovodu dítěte s návrhem si rodič či jiný doprovod hradí pobyt jako samoplátce ( dle příslušného ceníku), pokud pobyt nehradí pojišťovna.
 • Další pobyty, které hradí rodič či doprovod, jsou určeny i pro naše nejmenší a to do 3 let věku, případně pro děti starší, které jsou bez návrhu.

Indikace pro přijetí dítěte k ozdravnému pobytu

 • opakovaně nemocné recidivami HCD a DCD (astma bronchiale, pollinosis a alergická onemocnění respiračního traktu, sinusitid chronica, dermorespirační syndrom)
 • nechutenství
 • astenie
 • snížená obranyschopnost organismu
 • neurotické potíže
 • enuresis
 • vadné držení těla
 • pobyt je možný i pro děti s bezlepkovou dietou a jiným dietním opatřením
 • obezita způsobená nepřiměřeným příjmem kalorií, doporučená délka pobytu je 42 dní
 • zdravotně oslabené vlivem nepříznivého životního prostředí klimatického a sociálního, spojené s nesprávným životním stylem a děti v rekonvalescenci.

Další pobyty: pořádáme pobyty mateřských a základních škol v přírodě, lyžařské výcviky, ekologické semináře a pobyty pod dohledem lektorů a vyvíjíme i další pobytové aktivity.