Pobyty maminek s dětmi

K nejoblíbenějším pobytům v naší ozdravovně patří pobyty dětí na návrh dětského lékaře spojené s přítomností maminky, případně jiného rodinného příslušníka. Často má s sebou rodič v péči další dítě či děti, které jsou bez návrhu, především pro nízký věk ( 0- 3 roky). Spolu pak celá rodina obývá jeden větší pokoj. Tím se stává adaptace dítěte v ozdravovně snazší, lépe zvládá náhlou změnu prostředí, a tím se zvyšuje a zkvalitňuje ozdravenský proces.

V průběhu pobytu v ozdravovně mají rodiče zajištěnu péči nejen o své dítě či děti na návrh, ale v dopoledních hodinách, přebírá naše mateřské centrum Království i další sourozence bez návrhu (ve věku 3-6 let), pro které má připraveny zajímavé programy a činnosti na každý pracovní den a to, po celou dobu pobytu.

Děti mladší 3 let mohou v doprovodu rodičů, každý pracovní den, pobývat v našem mateřském centru od 8-9hod.

Díky této naší nadstandardní nabídce, si může podnikavý rodič vytvořit svůj vlastní dopolední program, včetně relaxace, procházek v okolí, návštěvy města Dvora Králové n.L., v zimních měsících má možnost využití lyžařského vleku v Bílé Třemešné, Zvičině či Debrném. (cca 5km) , koupání v krytém bazénu v Hořicích či Trutnově , případně při dovezení cyklis.kola – možnost cykloturistiky. Výhodou pro tyto aktivity je vlastní vůz. Po celou dobu pobytu je možno parkovat vozem v našem areálu zcela zdarma.

Nejvhodnější termíny pro pobyty maminek s dětmi jsou zimní, jarní a podzimní měsíce. Léto je výhradně využíváno pro ozdravné pobyty dětí bez doprovodu.

Opakovaně k nám jezdí maminky či rodiny s dětmi z mateřských či jiných center a sdružení. Výhodou je, že se mezi s sebou znají, komunikace mezi nimi bývá velmi soudržná a vstřícná, plánují společné akce, výlety apod. Tímto přístupem se stává i první pobyt „nové“ maminky u nás příjemnější a ona se může v případě zájmu začlenit do kolektivu ostatních maminek přirozeně a bez zaváhání.

Díky našim nadstandardním službám vytváříme v naší ozdravovně atmosféru rodinného prostředí, což maminky a další rodinní příslušníci velmi oceňují.