Pobyt zaměřený na snížení váhy

Pro velký zájem ze strany klientů zařízení jsme se rozhodli zařadit do naší nabídky speciální pobytový termín, který bude přímo zaměřen na redukci obezity. 

Tento termín vypíšeme v průběhu roku 2020. Je možno se začít  předběžně hlásit, neboť o tuto službu očekáváme velký zájem a kapacita zařízení je samozřejmě omezená.

 

Náš redukční program.

Zjištění tělesných hodnot tukoměrem, pravidelná kontrola váhy, nízkoenergetická strava s omezením tuku a cukru, úprava jídelních návyků a pohybových aktivit, pěší turistika.

LTV zaměřená na dechová cvičení, správné držení těla, ploché nohy, cvičení na gymbalech, psychorelaxační jógová cvičení, rotoped, venkovní trampolíny, lanové centrum, soutěže na novém moderním sportovním hřišti.

 

Další léčebný program:

Klimatoterapie (využití rozsáhlých smíšených lesů podhorského charakteru), inhalace, míčkování proti rýmě – dle potřeby dítěte, nácvik endogenního dýchání, dechová cvičení včetně hravé formy hry na flétnu, pohybová terapie, LTV, rehabilitace, relaxační jógová cvičení aplikované hravou formou dle věku, nácvik nosní sprchy u školních dětí, možnost plavání ve venkovním krytém vyhřívaném bazénu s mírně slanou vodou (jaro – podzim). Poskytujeme psychologické a psychoterapeutické služby a výchovnou péči prostřednictvím speciálního pedagoga.

 

Stravování 

Včetně pitného režimu je zajištěno 5x denně, strava je připravována ve vlastní moderně zařízené kuchyni.

 

Součástí zařízení je

základní škola a mateřské centrum